Klon Centaur to zdecydowanie Święty Graal jeśli chodzi o efekty typu overdrive. Jego dostępność jest znikoma, a ceny na rynku wtórnym znacznie przekraczają granice zdrowego rozsądku. Efekt produkowany był przez krótki czas w latach 90-tych i co za tym idzie liczba sztuk na całym świecie jest mocno ograniczona.

Nic więc dziwnego, że producenci efektów gitarowych co jakiś czas podejmują się prób odwzorowania tego legendarnego brzmienia w swoich produktach. Jednym wychodzi to lepiej innym gorzej. Postanowiliśmy przedstawić Wam test dwóch, najciekawszych naszym zdaniem, kopii Klona, które jak sami zobaczycie nie brzmią wcale identycznie.

Pod oko naszej kamery trafiły Electro Harmonix Soul Food oraz J. Rockett Audio Design Archer. Pierwszy, to bardziej budżetowa opcja. Drugi, już na pierwszy rzut oka wydaje się bardziej ekskluzywną i dopracowaną „zabawką”. Oba wyprodukowane zostały w Stanach Zjednoczonych, oba generują delikatny, dynamiczny i transparentny przester typu overdrive. Oceńcie sami, która opcja podoba Wam się bardziej.

Zapraszamy do testu!

Efekty gitarowe w Muzyczny.pl