Warwick zaprezentuje w tym roku szereg basowych nowości, premiera nowych instrumentów odbędzie się na targach NAMM Show 2019, stoisko 4636 w hali D, od 24 do 27 stycznia w Anaheim/California. Czekamy z naszymi nowościami na wszystkich odwiedzających, zaprezentujemy produkty z serii Warwick Masterbuilt, Warwick Teambuilt, a także RockBass.

1. Nowości Warwick 2019 – Masterbuilt Custom Shop

Corvette $$ Neckthrough LTD 2019 Masterbuilt

Limitowany model z serii Masterbuilt (LTD 2019), to charakterystyczny bas Corvette $$ NT, który dostępny będzie jako wersja 4 lub 5 strunowa. Ta niesanowicie wyróżniająca się wersja Corvette $$ Neckthrough LTD 2019 Masterbuilt, posiada idealnie spasowany top z drewna Californian Buckeyeburl, który łączy w sobie naturalne wykończenie z wielokolorowym pokryciem z akrylu. Korpus instrumentu wykonano z drewna jesionu bagiennego, także motylki kluczy wyróżniają się tu drewnianym wykończeniem. Gryf, to klon przeplatany paskami ekangi, wykonany w konstrukcji neckthrough z podstrunnicą z hebanu tygrysiego, na gryfie osadzono 24 progi jumbo z bronzu, a także zdobione markery w postaci znaków Yin Yang, instrument posiada też świecące markery boczne.
Dwa pasywne humbuckery MEC w stylu MM w metalowej obudowie idealnie współgrają z aktywną, dwudrożną elektroniką Warwick, z litowo-jonową, ładowalną baterią, oraz sterowaniem parametrami volume, balance, treble & bass. Instrument posiada dwa, trójdrożne mini-przełączniki dla ustawienia humbuckerów w trybie (szeregowym / równoległym / single coil).

Ulepszenia dla wszystkich instrumentów Masterbuilt w 2019
Od początku roku 2019, wszystkie instrumenty Warwick Masterbuilt Custom Shop będą wyposażone w metalowe obudowy pickupów oraz klucze marki Schaller.

2. Nowości Warwick 2019 – Teambuilt Pro Series

Corvette $$ Bolt on LTD 2019 Teambuilt

Tak jak w poprzednich latach, model limitowany Masterbuilt Corvette $$ LTD idzie w parze z odpowiednikiem basu w serii Teambuilt Pro Series “Made in Germany”.
Tak samo jak w przypadku modelu Masterbuilt, Corvette $$ Bolt on LTD 2019 Teambuilt dostępny będzie jako wersja 4 i 5 strunowa. Korpus to także jesion bagienny z niecodziennym topem z drewna Californian Buckeyeburl, który łączy w sobie naturalne wykończenie z wielokolorowym pokryciem z akrylu. Gryf, 3 częściowy, przeplatany paskami ekanga, osadzony został w korpusie jako bolt on; podstrunnica to heban tygrysi, 24 progi jumbo, oraz świecące markery boczne.
Tak jak w modelu Masterbuilt, instrument posiada dwa humbuckery MEC MM oraz aktywną, dwudrożną elektronikę Warwick, z kontrolą parametrów volume, balance, treble oraz bass.

Sklar Bass I Artist Series Teambuilt

Niesamowity model Warwick Masterbuilt Sklar Bass I Signature, będzie dostępny od 2019 także jako wersja Artist Series Teambuilt (czterostrunowy), w kolorach vintage sunburst transparent high polish, lub burgundy blackburst transparent high polish.
Korpus basu Sklar Bass I Artist Series Teambuilt, o specjalnie zaokrąglonym kształcie, to mahoń z topem AAA z klonu płomienistego. Instrument posiada gryf typu set neck, który wykonano z klonu przeplatanego ekangą. Na podstrunnicy zastosowano heban tygrysi, 21 progów, oraz świecące markery boczne. Instrument posiada dwa aktywne przetworniki MEC vintage single coil, a także aktywną, dwudrożną elektronikę MEC z kontrolą parametrów volume, balance, treble, oraz bass.

Ulepszenia dla wszystkich instrumentów Teambuilt w 2019
Wszystkie modele Warwick Teambuilt będą posiadać od początku roku 2019 certyfikat autentyczności oraz osbne zdjęcie, które wysyłane będzie wraz z instrumentem.
3. Nowości Warwick 2019 – RockBass

Idolmaker 4 strunowy / 5 strunowy RockBass

W zeszłym roku wzór modelu Framus Idolmaker został przeniesiony do instrumentów Warwick Masterbuilt oraz Warwick Teambuilt. W 2019, Idolmaker Bass pojawi się także jako 4 strunowy i 5 strunowy instrument RockBass.
RockBass Idolmaker wyposażono w korpus z mahoniu z specjalnie zaokrąglonym kształtem, klonowy gryf bolt-on, postrunnicę wenge, siodełko Warwick Just a Nut III Tedur, 20 progów nickel silver, zaczepy paska Warwick security locks, pasywne przetworniki MEC vintage single coil, aktywną, dwudrożną elektronikę RockBass z kontrolą parametrów volume, balance, treble oraz bass.

Sklar Bass I Artist Line RockBass

Wśród modeli RockBass, w serii Artist Line, pojawi się także Sklar Bass I. Korpus tego pięknego instrumentu wykonano z mahoniu, z specjalnie zaokrąglonym kształtem, topem AAA z klonu płomienistego. Gryf to klonowa konstrukcja typu set neck. Podstrunnica to heban tygrysi, 21 progów. Instrument posiada dwa pasywne humbuckery MEC vintage single coil, aktywną, dwudrożną elektronikę RockBass, z kontrolą parametrów volume, balance, treble oraz bass.
Inne cechy to chromowany osprzęt, dwuczęściowy mostek Warwick, a także zaczepy paska Warwick security locks.

Ulepszenia dla wszystkich instrumentów RockBass Alien w 2019

Od 2019 roku, wszystkie modele RockBass Alien będą produkowane ze świerkowym topem, w satynowym wykończeniu, oraz specjalną podpórką na kciuk, a także wysyłane w zestawie z wysokiej jakości pokrowcem RockBag.